Tolerancja. Miłość. Przyjaźń. według pokolenia Z
MyLife

Tolerancja. Miłość. Przyjaźń. według pokolenia Z

XXI w. to ogólnie rzecz biorąc czas na zmiany – zarówno te zachodzące w gospodarce jak i w społeczeństwie. Praktycznie codziennie w odbiornikach telewizyjnych słyszymy o nowych wynalazkach czy odkryciach, ale docierają do nas także informacje na temat rozmaitych marszów czy demonstracji politycznych. Dzisiaj chcemy przekazać Wam wiadomość od „Współczesnych Tolerancyjnych” – zespołu, który niejako

Współcześni Tolerancyjni Współcześni Tolerancyjni · 20 kwietnia 2021

XXI w. to ogólnie rzecz biorąc czas na zmiany – zarówno te zachodzące w gospodarce jak i w społeczeństwie. Praktycznie codziennie w odbiornikach telewizyjnych słyszymy o nowych wynalazkach czy odkryciach, ale docierają do nas także informacje na temat rozmaitych marszów czy demonstracji politycznych. Dzisiaj chcemy przekazać Wam wiadomość od „Współczesnych Tolerancyjnych” – zespołu, który niejako przyczynia się do zmieniania na lepsze poglądów społeczeństwa, szczególnie Pokolenia Z czy Milenialsów mających tendencję do surfowania w sieci długimi godzinami.

Czym jest dla Ciebie tolerancja?

Tolerancja to obecnie bardzo powszechny temat. Jest ona szeroko rozumiana… A może właśnie niezrozumiana? No i tu pojawia się problem, który chcemy rozwiązać. Celem naszego projektu jest uświadamianie zarówno młodym, jak i dorosłym ludziom tego, jak ważna jest tolerancja oraz poszanowanie drugiego człowieka.

Projekt ” Współcześni Tolerancyjni” jest zarządzamy przez czwórkę nastolatków, którzy chcą, by nasz kraj stał się tolerancyjnym i otwartym dla każdego – bez względu na wiek, pochodzenie, kolor skóry, orientację seksualną, wyznawane poglądy czy religię. Różnorakie grupy społeczne mają niekiedy problem, aby odnaleźć się w polskim społeczeństwie – utrudnia to niezwykle konserwatywna postawa niektórych Polaków.

Jaki jest cel projektu?

Oczywiście nie wrzucamy wszystkich naszych rodaków do jednego worka, ale zwracamy tutaj uwagę na dosyć istotny problem, który niestety nadal nie znika. Pomagajmy zatem innym, a nie stygmatyzujmy ich za to, że mają odwagę wyrażać siebie! Chcemy, aby każdy czuł się dobrze we własnym ciele i z samym sobą. Odmienność nie jest powodem do szykanowania czy wyśmiewania innych. Nie pozwólmy na to, by powtarzały się sytuacje napadów na osoby, które uczestniczą w Marszu Równości albo właśnie w pobliżu niego przechodzą. Pamiętajmy, że w grupie siła i wspólnie jesteśmy w stanie pokonać tą nienawiść powszechnie panującą w społeczeństwie.

Projekt „Współczesni Tolerancyjni” jest realizowany w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”, której głównym celem jest współpraca, poszerzenie zdolności organizacji, nawiązywania kontaktu z innymi ludźmi/organizacjami, pozyskiwanie budżetu i zarządzanie zespołem w celu stworzenia od podstaw własnego projektu społecznego. My, jako uczniowie, wszystko co osiągnęliśmy do obecnej chwili zawdzięczamy swojej ciężkiej pracy oraz osobom, które zdecydowały się nagłośnić naszą akcję. Każdy pozytywny komentarz czy każde udostępnienie dodają nam wiary, że to co robimy jest naprawdę warte całego trudu i wysiłku włożonego w projekt.

Na naszym Instagramie przygotowaliśmy serię postów na temat tolerancji we współczesnym świecie. Posty poruszają tematy antysemityzmu, feminizmu, ableizmu i nietolerancji wobec osób stygmatyzowanych. Staramy się również aktywizować kulturalnie naszych obserwujących udostępniając czy też polecając im od czasu do czasu piosenki, artykuły lub inne treści godne zauważenia. W naszych zakładkach na Instagramie możecie znaleźć także owoce naszej współpracy z innymi projektami społecznymi, których profile są w podobnej tematyce do naszego.

Nie oceniajmy – bądźmy tolerancyjni!

Podczas trwania naszego projektu społecznego spotkaliśmy się̨ z opinią osób, które wypierają ludzi należących do pewnych mniejszości, że nasze działania przeczą Pismu Świętemu. Mówią, że związek osób tej samej płci jest grzechem, ale nie zauważają tego, że w Biblii jest fragment, który głosi „czcij Bliźniego swego jak siebie samego”. Naszym zdaniem wybieranie sobie zaledwie fragmentów Biblii, których przestrzegamy i używamy podczas rozmowy to jawna hipokryzja. Człowiek dobry kieruje się̨ szacunkiem do reszty społeczeństwa i stara się̨ nikogo nie krzywdzić. Nadinterpretacja Pisma Świętego skutkuje wykluczeniem społecznym jednostki, które wywołuje u niej niekiedy nawet myśli samobójcze. Na naszym Instagramie nie oceniamy ani nie wyśmiewamy się̨ z osób, które są katolikami.

Główną naszą zasadą jest:

„Tolerujmy wszystkich, którzy nie krzywdzą innych fizycznie lub psychicznie, bez względu na ich religię, orientację seksualną, płeć, upodobania i inne rzeczy, które odróżniają nas od już dawno nieaktualnych stereotypów”

Świat jest piękny dzięki swojej różnorodności i każdy zasługuje na szacunek ze strony innych.

MyLife

Najnowsze